Укр | Рос

Реєстрація | Увійти

Кошик: (порожньо)

Каталог

Статті

Поради Edenland
Цікаво знати
Садовий дизайн

Ставок своїми руками

Ставок своїми руками

Якщо у вас невеликий садок, але ви завжди мріяли про ставок, можна зробити його невеликого розміру, причому різними способами. Зазвичай мікропрудки роблять у пластикових або скляних контейнерах, тому що вони не так зазнають корозії, як металеві ємності. Можна використовувати кераміку, але вона не дуже довговічна. Якщо пофарбувати внутрішню поверхню контейнера темний колір, це посилить враження глибини. Можна використовувати старі посудини, але переконайтеся, що там немає пошкоджень. Якщо вони все ж таки є, то заробіть їх силіконовим герметиком або епоксидною смолою.

Зовні контейнер можна декорувати, наприклад, поставити його в дерев'яне барило або обкласти природним каменем.

Можна, за допомогою штукатурної склосітки та цементного розчину створити бетонну оболонку, подряпати її металевою щіткою, і у вас вийде імітація кам'яної вази.

Стара, непотрібна ванна, вкопана в ґрунт, пофарбована зсередини та обкладена бутовим каменем створить ефект цілком природної водойми. Її краї бетонуються, бажано з явними перекручуваннями форми, що дасть ефектні перепади по глибині. Рослини, підсвічування та фонтанчики можна додати до смаку.

Але якщо ви не хочете займатися зайвим будівництвом, можете просто купити великий пластиковий горщик для квітів, що імітує кераміку і встановити його на землю, навіть не вкопуючи. Це теж додасть мальовничість вашому садочку.

Можна вчинити ще простіше, не ходити до квіткового чи будівельного магазинів, а зібрати по горищах та підвалах старі тазики, миски та відра, та об'єднати композицію за допомогою дощатого подіуму. Навіть човен, що прийшов у непридатність, можна перетворити на оригінальний садовий ставок. Оцинкований або нержавіючий бак також підходить для цих цілей, але щоб він виглядав органічно, проявіть фантазію, доповнивши його, наприклад, лійкою, з такого ж матеріалу. Навіть тачка, що залишилася від будівництва, може виконувати функцію контейнера для ставка.

Ну й зовсім справжній ставок виходить, якщо застосувати спеціальну плівку для штучних водойм. Викопуєте яму потрібних вам розмірів, вистилаєте її дно плівкою, обкладаєте краю каменем і готове!