Укр | Рос

Реєстрація | Увійти

Кошик: (порожньо)

Каталог

Статті

Поради Edenland
Цікаво знати
Садовий дизайн

Пророщування насіння

Пророщування насіння

Новорічні свята закінчилися, і це означає, що розпочалася посівна. Так-так, це не друкарська помилка, причому досвідчені любителі тропічних та інших рослин зайнялися нею ще в грудні.

Якщо ви хочете отримати до весни нові саджанці, то це означає, що посадку насіння не можна відкладати на жодний день, адже до квітня залишилося всього два з половиною місяці, а паросткам ще треба проклюнутися, підрости і зміцніти до такого стану, щоб їх можна було виносити на балкон або висаджувати в саду в середині весни. Тим більше, що цього року зима поки що тепла, і цілком може виявитися, що весна буде ранньою.

Пророщування насіння Деякі насіння мають дуже тверду оболонку, наприклад Акація срібляста, Аннона лускавата або пасифлори, і в звичайних умовах паростку потрібно кілька місяців для того, щоб пробити товсту і тверду шкірку. Якщо їх замочити і висадити зараз, то паростки проклюнуться в середині осені, і ви не зможете помилуватися новинками екзотичних рослин у вашому саду цього літа.

Тому до багатьох насіння застосовують методику, яка не тільки дозволяє проростити насіння швидше та якісніше, але ще й отримати гарне вкорінення та уникнути хвороб на ранніх стадіях пророщування.

Спочатку насіння слід піддати скарифікації - цей термін означає штучне порушення цілісності оболонки насіння. Зазвичай її надпилюють або подряпують. Це дозволяє волозі швидко досягти ядра насіння, що швидко запускає процес проростання.

Пророщування насіння Насіння зазвичай пророщують у спеціальних контейнерах для пророщування, або, якщо їх невелика кількість, то це можна робити в будь-якій невеликій ємності, закритій прозорою кришкою, або просто закрити зверху прозорою пластиковою плівкою. Прозора кришка потрібна для того, щоб світло проникало всередину. Може здатися, що світло не потрібне насінню, та ще й під шаром грунту, але практика показує, що насіння чутливе до світла, яке суттєво прискорює час появи сходів.

Грунт для пророщування теж має бути особливим. Він не повинен швидко висихати і, в той же час, не повинен сильно перезволожуватись. Найкращі результати показали кокосове волокно та ґрунти на основі кокосового волокна, які добре утримують вологу, і водночас волога в них не застоюється.

Пророщування насіння Крім того, в чистому кокосовому волокні немає жодних бактерій і мікроорганізмів, які є у звичайних ґрунтах, і це дуже важливо, тому що незміцнілий паросток дуже чутливий до хвороб та грибків.

Після того, як паросток з'явиться, йому потрібно дати посилене освітлення, оскільки, якщо освітлення буде недостатнім, паросток буде блідим, тонким і сильно витягнеться.

Через деякий час контейнери з сходами можна відкривати, але спочатку рослини потрібно не забувати частіше обприскувати, адже в контейнері для пророщування паросток звик до вологого парникового повітря.