Укр | Рос

Реєстрація | Увійти

Кошик: (порожньо)

Каталог

Статті

Поради Edenland
Цікаво знати
Садовий дизайн

Окантовка клумб у ландшафтному дизайні

Окантовка клумб у ландшафтному дизайні

Акуратний, доглянутий газон створює в саду своєрідну атмосферу: він заспокоює, врівноважує буйство яскравих літніх забарвлень, є ідеальним тлом для красивоквітучих та декоративних рослин. По ньому приємно пройтися босоніж, полежати та погратися з дітьми. Газон гармонійно вписується в ландшафтний дизайн будь-якої, навіть найменшої ділянки.

Дуже важливо, щоб це була не просто частина саду, що заросла травою, а саме газон, створений за всіма правилами. Для створення такого газону, звісно, краще звернутися до фахівців.

Звичайно, крім розкішного газону на ділянці завжди є клумби з квітами. Догляд за трав'янистими рослинами та квітучими дуже відрізняється. Крім того, газон, розростаючись, намагається потіснути клумбу, а клумба, у свою чергу, засидає газон ґрунтом та мульчею. Тому, щоб полегшити догляд за різними частинами саду і зробити їх акуратнішими та привабливішими, застосовують окантовку.

Для цього можна залучити спеціалістів ландшафтної компанії, а можна спробувати зробити її самостійно. Наприклад, дуже акуратне окантування виходить з бетонної бруківки розміром приблизно 15х25 см.

Перед початком роботи необхідно чітко намітити край газону. Якщо лінії прямі - їх легко розмітити мотузкою, а закруглені або фігурні лінії можна намітити гнучким садовим шлангом. Потім лопатою поглиблюємо роздільну лінію між газоном та клумбою.

Лопатою або садовим шпателем необхідно прокопати канавку, щоб у неї вільно помістилася заготовлена бетонна бруківка. Віддалену землю краще одразу вантажити в тачку чи відро та відвозити, щоб не зіпсувати газон.

Потім у канавку потрібно укласти бруківку, якомога щільніше один до одного. Совком або садовим шпателем потрібно розчистити і злегка поглибити частину канавки, що примикає до клумби. Але й має бути такої ширини, щоб у неї можна було встановити цю ж бруківку.

Це найвідповідальніша частина роботи, оскільки від якості укладання цього бортика залежатиме не тільки функціональність усієї окантовки, а й естетичність. Чим акуратніше прилягатимуть один до одного брусочки, тим красивіше буде оформлена наша клумба.

Після того, як бруківку буде виставлено, необхідно її ззаду щільніше утрамбувати ґрунтом, щоб вона нахилялася і не розмивалася дощами. Для цього насипаємо ззаду, з боку клумби додатково ґрунт і ретельно утрамбовуємо. Можна використовувати той ґрунт, який викопували під час прокладання канавки.

Наприкінці, щоб окантовка виглядала акуратніше, необхідно вздовж бруківки насипати пісок, а потім жорсткою щіткою ретельно промістити, щоб пісок заповнив усі щілини. Це надасть не тільки акуратного вигляду нашій огорожі, але й додасть йому додаткову міцність. На нього можна сміливо стає і він не постраждає від коліс газонокосарки.

Ну і останнім етапом додамо свіжої мульчі або декоративного каміння на клумбу. Тепер клумба надійно відокремлена від газону та літні дощі не можуть зіпсувати зовнішній вигляд вашої ділянки.