Укр | Рос

Реєстрація | Увійти

Кошик: (порожньо)

Каталог

Статті

Поради Edenland
Цікаво знати
Садовий дизайн

Натуральні засоби для живлення та захисту кімнатних рослин

Натуральні засоби для живлення та захисту кімнатних рослин

Безумовно, можна купити в будь-якому квітковому магазині добрива чи засіб від шкідників чи хвороб. АЛЕ! Навіщо купувати хімію? Особливо, якщо у будинку діти чи домашні тварини. Звичайно, існують засоби, які нешкідливі для людини і тварин, які виготовляються з натуральних компонентів, але такі кошти і коштують дорожче за "хімію". Пропонуємо добірку засобів, які є більш доступними і абсолютно нешкідливими для здоров'я, та й знайти їх можна практично в кожному будинку.

 • 1. Від шкідників та грибків допоможе часник.

  Часник містить сірку, яку ні комахи, ні грибки не переносять. Зубчики часнику слід встромити в горщик з рослиною, то вони не лише захищатимуть його, а й сприятимуть зміцненню його імунітету. Щоб зубчики не проросли в горщику, їх слід розрізати навпіл.

 • 2. Проти попелиці, борошнистих червців та щитівки допоможе рідке мило.

  Одну столову ложку рідкого мила розчинити у гарячій воді. Долити гарячу воду до одного літра і додати одну столову ложку спирту. Отриманою сумішшю обприскати, уражені рослини. Через день мильний розчин слід змити з листя. При необхідності повторити обприскування.

 • 3. Від попелиці врятує настій пижма.

  Пижма містить велику кількість ефірних олій, які відлякують попелиць різних видів. Настій готується так: 20 г піжми заливаються 1 літром гарячої води. Коли настій охолоне до кімнатної температури, можна розпочинати обробку рослин. Якщо попелиць пошкоджена коренева система, то кореневий ком занурюють у настій на кілька хвилин. Якщо попелиць уражене листя, то рослина обприскують настоєм. Невеликі рослини можна прямо занурювати листям у настій, попередньо обернувши горщик, щоб не висипалась земля. Ефективність цього засобу підвищиться, якщо додати до нього краплю денатурату.

 • 4. Поживний засіб - кавова гуща.

  Кавова гуща не тільки живитиме рослину, а й зміцнюватиме її імунітет завдяки високому вмісту калію. Кава має підвищену кислотність, тому вона легко підвищить pH ґрунту. А якщо кава була з цукром, то це ще краще – цукор активує ґрунт. Кавову гущу слід розповсюджувати поверхнею грунту.

 • 5. Поживний засіб - настій на яєчній шкаралупі.

  Здавна яєчну шкаралупу використовують для підживлення рослин. І не дарма. Яєчна шкаралупа – це найцінніше натуральне добриво. У ній міститься понад 90% карбонату кальцію, магнію, калію, фосфору, натрію, кремнію. Для настою: яєчну шкаралупу укласти в банку, залити водою та закрити кришкою. Приблизно через тиждень вода помутніє і набуде неприємного запаху від білка, що розкладається. І це будуть ознаки готовності настойки. Для використання настій розбавляють чистою водою у співвідношенні 1:3 та поливають отриманим розчином рослини.

 • 6. Поживний засіб – мінеральна вода.

  Мінеральна вода багата на біологічно активні речовини. Вона містить вуглекислоту, яка розчиняє вапно, а також сприятливо впливає на тропічні кімнатні рослини, які віддають перевагу кислому грунту. Крім того, мінеральна вода перешкоджає появі вапняного нальоту на поверхні ґрунту та горщика. Звичайно, поливати рослини мінеральною водою дороге задоволення, але принаймні виливати її залишки теж не варто.